Prvé profesionálne
CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY

Ako súčasť areálu pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING je naše zariadenie jediným svojho druhu na Slovensku. Stredisko je otvorené celoročne a v prevádzke už od roku 2010.

Modul Rovina

Modul je určený na tréning krízového brzdenia automobilu na rôznych povrchoch s rozdielnou priľnavosťou a zvládnutie aquaplaningu. Krízové brzdenie trénujeme do rovných kolies, sleduje sa závislosť brzdných dráh a síl pôsobiacich na vozidlo a význam funkcie antiblokovacieho systému bŕzd (ABS). Techniku riadenia a pohľad vodiča preverujeme tréningom pri slalome a vyhýbaní sa náhlej prekážke v jazdnom pruhu.

Modul Odtrhová plošina

Modul je určený na trénovanie pretáčavého šmyku, základ tvorí odtrhová plošina ako simulátor vyvolania šmyku zadnej nápravy s rôznou intenzitou v oboch bočných smeroch vozidla. Petáčavý šmyk vozidla je neželateľný efekt nakoľko spôsob zvládnutia je náročný a rovnako aj následky pri nehode. Cieľom je správna a rýchla reakcia vodiča na vzniknutú situáciu a kontrola vozidla vo vyhradenom priestore s aktívnymi elektronickými systémami vozidla.

Modul Kruh

Modul je určený na tréning zvládnutia nedotáčavého šmyku v zákrute a najlepšej možnej reakcie vodiča v reálnych podmienkach. Neočakávaným podnetom je vznik odstredivej sily a vyvolanie šmyku prednej nápravy na vozidle s následnou reakciou vodiča a jeho vplyv na výsledné správanie sa vozidla. Vodič má možnosť pochopiť význam fyzikálnych zákonov pôsobiacich na vozidlo a funkcie elektronických systémov vozidla.

Modul Kopec

 

Modul je určený na tréning bezpečného nácviku reakcie vodiča v krízovom stave vyhnúť sa prekážke v priamom smere pri jazde s kopca a zvládnutie nedotáčavosti vozidla pri prejazde zákrutou.

Opačná situácia nastáva pri prejazde zákrutou a následnom výjazde na kopec pri zrýchlení vozidla na povrchu s nízkou adhéziou sleduje sa význam funkcie protipreklzovej sústavy (ASR) v spojení s reakciami vodiča.

Naše Centrum bezpečnej jazdy

sa skladá zo štyroch samostatných tréningových modulov: 1, rovná plocha s klzkým povrchom, svetelnými prekážkami a aqaplaningom 2, kruhová plocha s klzkou plochou a vodnými stenami 3, kopec s prejazdom do zákruty s vodnými stenami 4, hydraulická odtrhová plošina pre osobné aj nákladné vozidlá s troma sériami vodných stien. Plocha celého cvičiska je o rozlohe 5 ha

Učebné priestory

K dispozícii sú 4 moderné klimatizované priestory s voliteľnými posuvnými stenami pre zväčšenie/zmenšenie priestorov, s vlastným ozvučením a projektorom.

Sme súčasťou pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING

Profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého súčasťou je prvý národný automotodróm disponujúci homologizáciou medzinárodnej automobilovej federácie (FIA)