Kurz bezpečnej jazdy AUTO STANDARD


Naučte sa brzdiť krízovo, vyhýbať sa prekážkam a zvládať šmyk. Kurz je určený všetkým vodičom bez ohľadu na úroveň vodičských zručností.

Level kurzu: 1/2 - STANDARD

O kurze

Kurz poskytujeme v slovenskom, anglickom i maďarskom jazyku. Je určený všetkým vodičom bez ohľadu na úroveň vodičských zručností. Tréning je individuálne prispôsobený každému účastníkovi, teda nové zručnosti si osvoja noví vodiči ale aj skúsení profesionáli. Základom je spoznať seba a svoje auto, zvlášť v krízových situáciách. Naučíte sa brzdiť krízovo, vyhýbať sa prekážkam a zvládať šmyk.

PODPORUJEME MLADÝCH VODIČOV

Si vodič a máš menej ako 23 rokov?
Práve pre Teba máme špeciálnu ponuku na kurzy AUTO / MOTO

Cieľ kurzu

Zvládnutie štyroch krízových situácií

Krízové brzdenie

Zabrzdenie na najkratšej dráhe pri rozdielnych povrchoch

Vyhýbanie sa

Vyhnutie sa náhodným prekážkam

Nedotáčavý šmyk

Šmyk predných kolies

Pretáčavý šmyk

Šmyk zadných kolies

Trvanie kurzu

9:00 – 16:00

Teoretická príprava

09.00 – 11.30 hod.

Obedová prestávka

11.30 – 12.30 hod.

Praktický tréning

12.30 – 16.00 hod.

Priebeh kurzu

Auto Standard

Štandardný kurz bezpečnej jazdy pozostáva z teoretickej prípravy vo výučbových priestoroch a z praktickej časti realizovanej na profesionálnom simulačnom cvičisku. Kurz sa začína privítaním účastníkov a počas audiovizuálnej teoretickej výučby formou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia krízovej situácie na rovine a v zákrute, vysvetlia si princípy krízového brzdenia a manévrovania vozidla v zhoršených podmienkach, zadefinujú si možnosti zvládnutia nedotáčavého a pretáčavého šmyku, zistia či za volantom sedia správne a pochopia aj následky pri dopravných nehodách.

Po obedovej prestávke čaká každého vodiča intenzívny praktický tréning na profesionálnom simulačnom cvičisku. Základom sú šmykové plochy, na ktorých nedochádza k opotrebeniu vozidla ani pneumatík! Pre každého vodiča individuálne prispôsobí inštruktor náročnosť jednotlivých cvičení priamo počas výučby z riadiaceho centra. Absolventi si vyskúšajú ako rastie brzdná dráha na rôznych povrchoch a pri rozdielnych rýchlostiach, ako sa správa vozidlo v nedotáčavom a pretáčavom šmyku, vplyv odstredivej sily vozidla v zákrute a iné. Veľký dôraz je kladený a zvládnutie nečakanej krízovej situácie a okamžitá (správna) reakcia vodiča. Po absolvovaní získa vodič väčšiu istotu pri vedení vozidla, bude vedieť predchádzať vzniku krízovej situácie a lepšie spozná technické možnosti svojho vozidla.

V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe.

Praktický tréning – jazdy bez teórie

Tento tréning je určený pre všetkých, ktorí už absolvovali celý kurz a chcú si za zvýhodnenú cenu zopakovať len praktické jazdy na cvičisku. Vyhnú sa tak rannému vstávaniu a prichádzajú až pred 13:00, kedy sa pripoja k skupine, ktorá je na celodennom kurze.

Potom ako si zvolíte termín kurzu, v sekcii “Spôsob objednávky” vyberte možnosť “Praktický tréning – jazdy bez teórie”

Samozrejme,

je možné vypožičať si naše vozidlo v hodnote 90 Eur. A však všeobecne odporúčame absolovať tréning na vlastnom vozidle, aby ste lepšie pochopili správanie vášho auta.

Potom ako si zvolíte termín kurzu, v sekcii “Zapožičanie vozidla” vyberte možnosť  “Zapožičanie vozidla – 90 €”

Potrebujete
poradiť?

Volajte na
+421 917 932 702

Daruj bezpečnosť

Daruj osobe, na ktorej Ti záleží darčekový poukaz
na kurz bezpečnej jazdy AUTO STANDARD.
Možno zachrániš život!

Máte za sebou kurz AUTO STANDARD a chcete sa zdokonaliť ešte viac?

Precvičíme vás v základných krízových situáciách a vytvoríme nové aj pri vyššej rýchlosti. Zdolať aquaplanning a rýchly ale bezpečný prejazd zákrutou už nebude žiaden problém.

Kurz bezpečnej jazdy AUTO PROFI

Na cvičisku strávime podstatne viac času a ukážeme rozdiely rôznych jazdných techník. Kurz je určený všetkým vodičom s praxou, ktorí absolvovali už základný kurz STANDARD.

Uložiť

Uložiť

.

Postaráme sa o vašich zamestnancov alebo obchodných partnerov!

Prejdite prosím do sekcie PRE FIRMY