Kurz bezpečnej jazdy AUTO PROFI


Metodicky priamo nadväzuje na kurz AUTO STANDARD, teda vychádzame zo skutočnosti, že vodič už má istú zručnosť so zvládnutím krízového brzdenia na rôznych povrchoch, ovláda správnu techniku vyhýbania sa náhodnej prekážke a poradí si s vozidlom v nedotáčavom a v pretáčavom šmyku.

Level kurzu: 2/2 - PROFI

O kurze

Predchádzajúce absolvovanie kurzu STANDARD je podmienkou prihlásenia sa na tento kurz. Zameriavame v ňom na náročnejšie situácie – ako vyhýbanie sa prekážkam cez rozdielne adhézne povrchy, zvládnutie šmyku so simuláciou prekážok, pričom už nie je primárnym cieľom “len” zvládnuť vozidlo v šmyku ale počas manévru je potrebné vyhnúť sa i náhodným prekážkam. Obohatením je i simulácia a zvládnutie aquplaningu pri vyššej rýchlosti.

Cieľ kurzu

Zvládnutie náročnejších krízových situácií

Krízové brzdenie

Na rôznych povrchoch pri zmene adhézie

Aquaplaning

Správanie vozidla a správna reakcia

Zjazd z kopca

Prechod cez rôzne adhézie a vodné steny

Pretáčavý šmyk

Šmyk zadných kolies s vyhýbaním sa cez vodné steny

Trvanie kurzu

9:00 – 16:00

Teoretická príprava

09.00 – 11.00 hod.

Praktický tréning

11.00 – 12.00 hod.

Obedová prestávka

12.00 – 13.00 hod.

Praktický tréning

13.00 – 16.00 hod.

Priebeh kurzu

Auto Profi

Kurz je určený vodičom, ktorí sa chcú stále zlepšovať. Absolvovali ste si u nás už kurz STANDARD? Naučili ste sa brzdiť krízovo, vyhýbať sa náhodným prekážkam na klzkom povrchu a precvičili ste si možnosti zvládnutia nedotáčavosti a pretáčavosti vozdila. Poďte ďalej a pripravte sa na náročnejšie manévre. Kurz taktiež začína teoretickou prípravou, kde sa podrobnejšie oboznámite napríklad s jasným rozdielom v brzdnej dráhe pri letných aj zimných podmienkach s letnými aj zimnými pneumatikami, rozoberieme si i konkrétne vybrané pneumatiky vodičom (zmes, veľkosť dezén) a ich vplyv na ovládanie vozidla v zhoršených podmienkach. Dôležitou témou je dôvod vzniku aquaplaningu a technika jeho zvládnutia. Detailnejšie sa pozrieme aj na faktory, ktoré predlžujú čas reakcie vodiča atď. Po teoretickej časti nasleduje spoločný obed (nie je v cene kurzu).

V praktickom tréningu sa budeme venovať náročnejším krízovým situáciám. Jednou z možností je i vyvolanie pretáčavého šmyku s väčšou intenzitou, ktorú inštruktor zadá do riadiaceho počítača a počas jazdy v šmyku Vám zakomponujeme do cesty zopár vodných prekážok aby ste mali za volantom čo robiť. Toto je len jeden z veľmi zaujímavých cvikov, ktoré Vám vieme nasimulovať na profesionálnom cvičisku, ktoré je jediné na Slovensku!
S inštruktorom si v závere spoločne vyhodnotíte získané informácie, taktiež si porovnáte skúsenosti z praktickej časti a pozriete sa aj na najčastejšie chyby, ktoré vyplynuli z tréningu.

Potrebujete
poradiť?

Volajte na
+421 917 932 702